Dramat pod Augustowem. Ojciec rzucił synkiem o podłogę. Są nowe informacje o chłopczyku

0
2

Przypomnijmy: do tragedii doszło 10 czerwca w jednej z miejscowości powiatu augustowskiego. Tego dnia do służb wpłynęło dramatyczne zgłoszenie — matka półrocznego chłopca zadzwoniła po pogotowie.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Ojciec rzucił dzieckiem o podłogę. Prokurator: “Przyznał się”

Prokuratorskie ustalenia mrożą krew w żyłach. Początkowo pojawiały się informacje, że dziecko miało wypaść lub zostać wyrzucone z wózka. Śledczy ustalili jednak, że to ojciec odpowiada za tragedię. Miał rzucić niemowlakiem o podłogę.

— Ojciec dziecka przyznał się do zarzucanego mu czynu, był trzeźwy w chwili zdarzenia — potwierdza “Faktowi” prokurator Wojciech Piktel, rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach.

27-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Trafił do tymczasowego aresztu. Policja zatrzymała również matkę dziecka. — Matka powiadomiła pogotowie i nie przedstawiono jej żadnych zarzutów — mówi prokurator Piktel. — Po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona. Prokuratura monitoruje stan zdrowia dziecka, jego stan wciąż jest ciężki. Mówimy o poważnych obrażeniach głowy.

Dziecko wybudzono ze śpiączki. Stan nadal ciężki

Z naszych ustaleń wynika, że chłopiec przebywa w szpitalu w Białymstoku i właśnie został wybudzony ze śpiączki. Na razie nie przebywa na OIOM-ie.

— Dziecko zostało przewiezione na inny oddział i obecnie przebywa w Klinice Chirurgii i Urologii. Możemy powiedzieć, że praktycznie zostało wybudzone ze śpiączki, natomiast jego stan nadal jest ciężki. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, w ciągu dnia mogą pojawiać się różne zmiany, dlatego na tym etapie nie możemy mówić o rokowaniach. Cały czas czuwa nad nim zespół medyczny. To bardzo małe dziecko, które przeszło niezwykle ciężkie chwile, dlatego pozostajemy w pełnej gotowości i robimy wszystko, by je uratować — przekazała “Faktowi” Anita Łukawska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.”Faktowi” Anita Łukawska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Chłopczyk w ciężkim stanie. “Rzucił nim o podłogę”

Dramatyczny wypadek podczas wizyty u znajomych. “Stan 3-letniego dziecka jest bardzo poważny”

Disclaimer : This story is auto aggregated by a computer programme and has not been created or edited by DOWNTHENEWS. Publisher: fakt.pl