Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, około godz. 3.00 Mieszkańców obudził brzęk tłuczonego szkła.
Szyba, która wypadła z najwyższego budynku w Unii Europejskiej Varso Tower zniszczyła zaparkowany samochód
– Obudził mnie straszny huk. Nie wiedziałam, co się dzieje. Po chwili spadł kolejny kawałek. Dopiero wtedy zorientowałam się, że to szyba – relacjonuje portalowi tvn24.pl pani Gabriela, mieszkanka pobliskiego bloku. – Zaczęłam zamykać okna, bo myślałam, że będą spadać kolejne elementy. Na miejscu szybko pojawiła się policja, która zabezpieczyła teren.
Od rana trwały intensywne prace porządkowe. – Są tu alpiniści i specjalne służby. Na szczęście wszystko wydarzyło się w nocy – podkreśla nasza rozmówczyni portalu.
Jak przekazała portalowi tvn24.pl nadkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, zgłoszenie wpłynęło tuż po godz. 4.00
– Szyba wykruszyła się i spadła na chodnik oraz ulicę. Nikomu nic się nie stało. Uszkodzony został pojazd marki Fiat. Właściciel został poinformowany o możliwości złożenia zawiadomienia – tłumaczy policjantka.
Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy w Varso Tower dochodzi do podobnego zdarzenia. We wrześniu ubiegłego roku szyba z 11. piętra spadła prosto na ogródek kawiarni. Wtedy na szczęście lokal był zamknięty i nikt nie ucierpiał.
Varso Tower to prawdziwa wizytówka stolicy. Ma aż 53 piętra i 310 metrów wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem w Polsce i całej Unii Europejskiej. Na szczycie znajduje się popularny taras widokowy i restauracja, a większość budynku zajmują biura. Budowa wieżowca zakończyła się w 2022 roku, a taras został otwarty trzy lata później. W skład kompleksu wchodzą także dwa niższe wieżowce z biurami i hotelem.
Źródło: TVN24
Disclaimer : This story is auto aggregated by a computer programme and has not been created or edited by DOWNTHENEWS. Publisher: fakt.pl









