Warszawskie metro znowu sparaliżowane. Drugi raz w ciągu dnia

0
1

Pierwsze utrudnienia na linii M1 warszawskiego metra pojawiły się w środę, 24 czerwca, przed godziną 7 rano. Wówczas wyłączony z ruchu został odcinek pomiędzy stacjami Kabaty i Pole Mokotowskie ze względu na wykrycie w tunelu osoby niepożądanej. Na miejsce wezwano policję.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Czytaj także: Gigantyczny korek tramwajowy w ścisłym centrum Warszawy. Z pierwszego składu wyprowadzono poszkodowaną

Problemy w kursowaniu warszawskiego metra

Zatrzymano 22-letniego mężczyznę, obywatela Francji. Jak przekazała stołeczna policja, nie współpracuje on ze służbami. Na razie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w czwartek będą kontynuowane z nim czynności. Wiadomo, że 22-latek dostał się do tunelu metra przez system wentylacyjny, uszkadzając kratę w czerpni-wyrzutni.

Czytaj także: Ulewa paraliżuje Warszawę. W tunelu pod Zachodnim woda sięga po kostki

Utrudnienia na linii M1

Przed godz. 11 normalne kursowanie linii M1 zostało przywrócone. Ale nie na długo. Od godz. 15 metro kursuje bowiem ponownie na ograniczonej trasie — na odcinku Młociny — Politechnika. Na pozostałych stacjach, na trasach w kierunku Kabat i Politechniki, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Jak przekazał zarządca metra, powodem występowania utrudnień w ruchu są przyczyny techniczne. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają.

Disclaimer : This story is auto aggregated by a computer programme and has not been created or edited by DOWNTHENEWS. Publisher: fakt.pl