Dramat w Białce. Mężczyzna oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. W tle nastolatka

0
2

Do tragedii doszło w czwartek, 18 czerwca, przed południem w miejscowości Białka. Około godz. 11.45 mieszkańcy usłyszeli przerażające krzyki dobiegające z łąk. Sąsiedzi natychmiast ruszyli na miejsce. Z przerażeniem ujrzeli płonącego człowieka. Zaczęli go sami gasić i wezwali na pomoc służby ratownicze.

Czytaj także: Podpalenie w Podzamczu pod Łęczną. Żołnierz WOT zaatakował przyjaciela syna

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

45-latek, który sam podpalił się w Białce pod Krasnymstawem, nie żyje. Zmarł w szpitalu

Na miejsce natychmiast skierowano policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. 45-latek był w bardzo ciężkim stanie — miał rozległe oparzenia niemal całego ciała. Został przewieziony do specjalistycznego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, dzień później zmarł w szpitalu.

Pierwsze ustalenia wskazują na to, że mężczyzna sam oblał się łatwopalną substancją i podpalił. Prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku spowodowania śmierci.

To jednak nie wszystko. Z ustaleń wynika, że kilka dni przed tragedią 45-latek miał być zamieszany w próbę napaści na tle seksualnym na młodą kobietę. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zaczepił 17-latkę jadącą rowerem leśną drogą — miał ją zatrzymać i ograniczyć jej swobodę poruszania się. Na szczęście napastnik został spłoszony przez przypadkowego mężczyznę.

— Nie wykluczamy, że obydwie sprawy miały ze sobą związek — wyjaśnił “Faktowi” prokurator Rafał Kawalec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Prokuratura prowadzi dwa odrębne postępowania — jedno dotyczące śmierci mężczyzny, drugie zdarzenia z udziałem nastolatki.

— Sprawdzamy, czy decyzja o samopodpaleniu była związana z obawą przed odpowiedzialnością za wcześniejsze zachowanie wobec dziewczyny — dodają śledczy. To jednak jedna z hipotez, która jest weryfikowana.

Obydwa zdarzenia wstrząsnęły mieszkańcami nie tylko okolic Krasnegostawu. Śledczy cały czas pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności zarówno śmierci 45-latka, jak i incydentu z udziałem 17-latki.

Afera z policjantem na lotnisku w Szymanach. Prokuratura przejmuje sprawę

Miał w garażu śmiertelnie groźne przedmioty. Doszło do wybuchu i teraz walczy o życie


Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.


Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna), lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu). Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00). Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Disclaimer : This story is auto aggregated by a computer programme and has not been created or edited by DOWNTHENEWS. Publisher: fakt.pl